Labioplasti  genital bölge iç dudak estetiği olarak tanımlanabilir.Doğustan veya sonradan dudaklar şekil ve boyut değiştirebilirler.

Büyük dudaklar terleme, geçmeyen akıntı, tahriş, kıyafet ve iç çamaşırı sürtünmesine bağlı rahatsızlık , ilişkide sıkıntı ,mayo giyildiğinde çirkin görüntü ve güven eksikliği yaratabilirler.

Özellikle iç dudaklarda bazen travma ve doğum sonrası,yaş ilerledikçe  sarkma da olabilir.

Bütün bu durumlarda dudaklar estetik anlayışına uygun bir şekilde operasyon ile küçültülüp,daha güzel fonksiyonel bir şekil verilebilir.

Labioplasti operasyonu günübirlik hastanede yapılan ve saatler içinde taburcu olduğunuz bir işlemdir. Hastanede olması sizin için güvenlidir.

Operasyon hakkında bilgi ,  İşlem 1 saat kadar sürüyor ve sonrasında verilen antibiyotik kremler ve buz uygulaması ile takibe alınıyorsunuz. Eve gittiğinizde de  2 gün istirahat etmek ve verilen ilaçları kullanmak önemli.2 gün sonrasında genelde günlük hayata dönebilirsiniz.Deniz ve havuza girmek – ilişkide bulunmak ,ağır sporlar yapmak için 2-3 hafta beklemek gerekiyor.

Labioplasti operasyonunun kişiye göre değişebilen bazı operasyon teknik farklılıkları mevcut. Tüm hastalarıma ilk değerlendirme muayenesi yapıyorum ve yüzyüze bu teknikler hakkında konuşuyoruz.

Siz de labioplasty operasyonu olmayı düşünüyorsanız doğru ellerde ,güvenli bir şekilde uygun sonuca ulaşmak için tel 05308501316 arayabilirsınız.