Genital estetik operasyonlardan en sık yaptığım labioplasti yani iç dudak küçültme operasyonudur.İç dudaklar zamanla, doğumlar ve gebelikler ile,terleme,epilasyon ,genetik faktörler gibi sebeplerden dolayı renk değişimi sarkma ve kötü görünüme sahip olabilirler.

Bu durum kadınlarda idrar yaparken ve ilişkide rahatsızlık,dar kıyafet giyerken acıma,güven eksikliği,ince kıyafetlerden şekil bozukluğunun farkedilmesi ve en önemlisi sık enfeksiyon ve tahriş oluşturması açısında n sıkıntı yaratır.
Labioplasti ameliyatı her ne kadar lokal anestezi altında yapılabiliyor olsa da hafif anestezi almak hasta açısından çok konforlu olabilir. Değişik cerrahi teknikler mevcuttur,önemli olan hastanın dokusuna özen göstererek ve medikal doğrulardan şaşmadan uygun cerrahiyi yapmaktır.

Operasyon 1 saat civarında sürmektedir.
Operasyon sonrası hastalarımı 2 -3 saat kadar takip edip,buz uygulamaları ve gereken ilaçları anlatıp eve gönderiyorum.İşlem sonrası 3 gün kadar bir süre hafif rahatsızlık olsa da hastalarımın hiçbirinde günlük aktivite azalması olmuyor.Dikişler alınmıyor,kendiliğinden eriyor ve ertesi gün banyo yapılabiliyor.1 hafta sonra da kontrolde tekrar görüşüyoruz.
Tüm detaylı bilgi ve görüşme için sizi kliniğime beklerim.